24. 2. 2018

Dne 16. 2. se žáci naší školy jako již každoročně zúčastnili největší robotické soutěže v České republice. Soutěž probíhala ve Vida Science Centrum v Brně a zúčastnilo se jí 117 týmů z České republiky, Slovenska i Polska.

Naši žáci vytvořili hned tři soutěžní týmy ve složení:

Tvrdé bubliny: Martin Bouchal 8. A, Roman Růžička 8. A, Matěj Stöhr 8. A, Jakub Vlachynský 8. C

Blonďáci: Jan a Ondřej Kočířovi, Libor Nejezchleba, Tomáš Růžička, František Vaďura (všichni žáci ze 7.B)

Lego HOP: Petr Beneš 6.A, Jan Vopat 6. C, Ondřej Krajan 6.C, Tadeáš Král 7. C (premiéra na soutěži)

Vít Koutný 7. C a Samuel Štefaník 7. A vytvořili pomocný a konzultační tým.

Soutěžilo se v hned v několika kategoriích:

Dálkový medvěd:

V této disciplíně soutěžilo celkem 59 týmů. Nejlepšího výsledku dosáhl tým Blonďáci, který se umístil na krásném 19 místě. Tvrdé bubliny získaly 29 místo a tým Lego HOP obsadil krásné 39 místo.

Sprint

Bohužel jsme z časových důvodů stihli pouze jednu rozjížďku.

Ze 79 soutěžících týmů se Tvrdé bubliny umístily na 22. místě.

V průběhu soutěžního dne měli žáci k dispozici expozice Vida Centra a velmi si celý den užili.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a už se těšíme na další ročník.

Mgr. Blanka Řezníčková, Mgr. Jan Remeš