27. 6. 2017

Dne 21.6. jsme se s panem uč. Pírkem a panem uč. Mabbettem vydali na výlet do Beskyd. Náš výlet začal na vlakovém nádraží v Uherském Hradišti, kde jsme nasedli do vlaku, který nás odvezl do Rožnova pod Radhoštěm.  Zde jsme měli rozchod 2 hodiny, a potom jsme nastoupili do autobusu, který nás odvezl přímo na Hájenku, kde jsme byli ubytovaní. Jakmile jsme si odložili naše zavazadla, šli jsme na oběd, na který jsme neměli moc času, protože jsme pospíchali na koloběžky. Když jsme došli na místo, rozdělili jsme se na dvě skupiny a jedna ze skupin vyjela lanovkou na kopec, ze kterého jsme sjížděli. Rozjeli jsme se a po malé chvilce měl náš spolužák menší problémy s gravitací, ale naštěstí se mu nic nestalo a pokračovali jsme v cestě. Chvilkama byla cesta kamenitá, ale i přesto jsme to všichni zvládli a moc nás to bavilo. Den jsme zakončili hrátkami s míčem na hřišti za chatou.

Vstávání  bylo pro některé velmi obtížné, protože jsme vstávali v 7 hodin. Po snídani jsme se vydali na autobusovou zastávku a odtud nás autobus dovezl do Ostravice, odkud začínala naše cesta na Lysou horu. Cesta byla velmi náročná, protože byl těžký terén a ještě k tomu silně svítilo slunce. Jak jsme vyšli na Lysou horu, tak jsme vytáhli z batohů řízky, které nám nachystali na chatě. Slavnostně jsme sešli zpátky dolů s bolestí  v nohou a autobusem jsme odjeli k chatě. Den jsme opět zakončili společnými  hrami.

Poslední den našeho pobytu jsme po snídani uklidili pokoje a přemístili jsme se na autobusovou zastávku. Autobus nás odvezl do Rožnova pod Radhoštěm, kde jsme čekali na vlak, který nás dovezl do Hulína s menším zpožděním. V Hulíně jsme přesedli na vlak, který nás odvezl přímo do Uherského Hradiště. Výlet jsme si moooc užili, těšíme se na příští rok a velký dík patří panu učiteli Mabbettovi  a Pírkovi.

žáci 7.B

Velké poděkování patří žákům 7.B  za šíření dobré nálady, velkou kázeň a obdivuhodný sportovní výkon pří výstupu na Lysou horu.

Tomáš Pírek